НОВИЙ СТАНДАРТ ПОРОДИ з міжнародної системи FCI - НІМЕЦЬКИЙ ШПИЦЬ
(ВІД 12.11.2019 р.) Стандарт FCI N° 097/EN від 12.11.2019. Переклад РКФ від 03.02.2020. НІМЕЦЬКИЙ ШПИЦЬ Той (Померанський) (German Toy Spitz/Pomeranian)
ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ ОФІЦІЙНО ДІЄ СТАНДАРТУ: 04.09. КЛАСИФІКАЦІЯ F.C.I. :
Група 5

Шпиці та собаки примітивного типу. Секція 4 Європейський шпіц. Без випробування робочих якостей.
КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:
Німецькі шпиці є нащадками живого в кам'яному віці Торф'яного Собаки «Canis familiaris palustris Rüthimeyer» і, що жив у більш пізній час, "Пфальбаушпіца», і є найдавнішою породою собак у Центральній Європі. Від них походять багато інших пород. розмовляючи німецькою мовою, Цвергшпіц відомий як Померанський шпіц/Pomeranian.
ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Різновиди шпіців привабливі за рахунок їхньої прекрасної вовни, що стоїть завдяки густому підшерсті. Особливо вражає багатий гриво-подібний комір навколо шиї та пухнастий хвіст, що впевнено лежить на спині. Схожа на лисячу голова з живими очима, і маленькі гострокінцеві, близько посаджені вуха, надають шпицю унікального, властивого йому, жвавого виразу.

ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Відношення висоти в загривку до довжини тулуба становить 1:1. Ставлення довжини морди до довжини черепа у Цвергшпіца/Pomeranian приблизно 2:4.

ПОВЕДІНКА ТА ХАРАКТЕР:
Цвергшпіц/Pomeranian завжди уважний, живий і винятково відданий своєму господареві. Він дуже тямущий і легко піддається дресирування. Комунікабельний і життєрадісний характер роблять його ідеальним компаньйоном і сімейним собакою, і сторожовим собакою для дому та квартири. Він не боязкий і не агресивний. Індиферентність до погодних умов, витривалість та довголіття є його визначними якостями.

ГОЛОВА ЧЕРЕПНА ЧАСТИНА:
Голова середнього розміру, при огляді зверху, здається ширшою в задній частині і клиноподібно звужується до мочки носа. Від помірного до добре вираженого, але не різкий.
ОСОБЛИВА ЧАСТИНА:
Мочка носа: Кругла, маленька і чисто чорна, у коричневих шпиців темно-коричнева. Морда: Не надто довга і знаходиться у приємному співвідношенні з черепом. (Приблизно 2:4). Губи: Не надмірно розвинені, щільно прилеглі до щелеп, і не утворюють складок у куточках рота. З чорним пігментом у всіх забарвлень, коричневі у коричневих шпіців.

Щелепи/зуби:
Щелепи нормально розвинені, прикус ножиці з 42 зубами, що відповідають зубній формулі собаки, тобто. верхні зуби щільно перекривають нижні зуби і розташовані під прямим кутом до щелепи. Добре розвинені ікла щільно примикають один до одного. Допускається відсутність невеликої кількості премолярів у Цвергшпіца/Pomeranian. Дозволений прямий прикус.
Вилиці: злегка округлі, які не виступають. Очі: середнього розміру, мигдалеподібні, трохи косо поставлені, темного кольору. Повіки чорні у всіх забарвлень, темно-коричневі – у коричневих шпіців. Вуха: Маленькі, поставлені високо та відносно близько один до одного, трикутної форми та загострені; завжди стоячі, з жорсткими кінчиками
. Шия:
Шия середньої довжини, розширюється до плечей, злегка вигнута, без підвісу і покрита густою шерстю, що утворює багату гриву. Корпус:
Лінія верху: плавною кривою переходить у коротку пряму спину.
Густий, пишний хвіст, який частково закриває спину, закруглює силует.
Висока холка плавно спускається до спини. Спина: якомога коротша, пряма, міцна.
Поперек: коротка, широка і міцна. Круп: широкий та короткий, не скошений. Груди: глибокі, об'ємні,
форбруст добре розвинений.
Лінія низу та живіт: грудна клітка простягається по можливості далі назад, живіт злегка підтягнутий.
ХВІСТ:
Хвіст високо посаджений, середньої довжини. Відразу від основи він піднімається вгору і закине вперед на спину. Щільно лежить на спині і покритий дуже густою пишною шерстю. Допускається подвійний завиток кінці хвоста.
КІНЦЕВОСТІ:
ПЕРЕДНІ КІНЦЕВОСТІ: Загальне враження: Прямий, досить широкий фронт з добре розвиненим кістяком.
Плечо: Плечо з добре розвиненою мускулатурою та щільно прилягає до грудної клітки. Лопатка довга та спрямована назад. Майже такою ж довжиною плече утворює з лопаткою кут близько 90 градусів.
Лікоть: ліктьовий суглоб міцний, щільно прилягає до грудної клітки і не вивернути ні всередину, ні назовні.
Передпліччя: середньої довжини у співвідношенні з корпусом, міцне та повністю пряме. Задня сторона передпліччя з добрими очесами.
П'ясть: Міцна, середньої довжини і стоїть під кутом приблизно 20 градусів до вертикалі. Передні лапи: Якомога більш маленькі, округлі, щільно зібрані, з гарним склепінням, так звані котячі лапи.
Колір кігтів і подушечок якомога темніший.
ЗАДНІ КІНЦЕВОСТІ:
Задні кінцівки дуже мускулисті і до скакального суглоба вкриті пишною густою вовною. Вони стоять прямо та паралельно.
Стегна і гомілка: приблизно однаковою довжини. Коліна: колінний суглоб міцний, з помірно вираженим кутом, під час руху не вивертається ні всередину, ні назовні. Плюсни: середньої довжини, дуже міцні, вертикально стоять до поверхні.
Задні лапи: Якомога більш маленькі, округлі, щільно зібрані, з гарним склепінням, так звані котячі лапи. З грубими подушечками. Колір кігтів і подушечок якомога темніший.
РУХИ:
Німецький цвергшпіц/Pomeranian рухається прямолінійно, енергійно, вільно і пружно з гарним поштовхом.
ШКІРА:
щільно прилягає до тіла, не утворює складок.

Вовняний покрив Шерсть:
Німецький цвергшпіц/Pomeranian має подвійний шерстий покрив: довгий, прямий, не прилеглий остевий волосся і короткий, густий, ватоподібний підшерстя. Голова, вуха, передня частина передніх і задніх кінцівок, і лапи вкриті коротким, густим (оксамитовим) волоссям. Інші частини тіла вкриті довгою густою вовною. Вовна не хвиляста, не кучерява або шнурова, не розпадається на спині на проділ. Шия та плечі вкриті густою гривою. Задня сторона передніх кінцівок з хорошими очесами, задні кінцівки від крупу до скакального суглоба покриті густою густою шерстю. Хвіст густий і пухнастий. Вовна не повинна виглядати помітно змодельованою.

ОКРАС:
Німецький цвергшпіц/Pomeranian: Білий, чорний, коричневий, помаранчевий, зонарно-сірий, інші кольори.
Білий шпіц: Шерсть має бути чисто білою. Допускається невеликий відтінок крему, який часто зустрічається, особливо на вухах.
Чорний шпіц: У чорного шпіца підшерсток та шкіра мають бути темні. Забарвлення на поверхні шерстного покриву має бути глянсово-чорним без будь-яких білих або інших міток.
Коричневий шпіц: Коричневий шпіц має бути однорідного темно-коричневого забарвлення. Помаранчевий шпіц: Помаранчевий шпіц має бути рівномірно пофарбований у середньому діапазоні кольорів. Світліший відтінок на грудях, хвості і штанях допускається.
Зонарно-сірий шпіц: Вовна сріблясто-сіра з чорними кінчиками волосся. Морда та вуха темні; навколо очей добре окреслені «окуляри» у вигляді тонкої похилої чорної лінії, що йде від зовнішнього кута ока до нижнього кута вуха, доповнені виразними мітками та відтінками, що формують короткі, але виразні брови. Грива та плечі світліші. Передні та задні кінцівки сріблясто-сірі без яких-небудь чорних міток нижче ліктів і колін, за винятком легкої штрихування на пальцях. Чорний кінчик хвоста. Нижня сторона хвоста та штани світло-сріблясто-сірі.
Шпиці інших забарвлень:
Термін "інші забарвлення" охоплює всі відтінки забарвлення, такі як: кремовий, кремово-соболиний, оранжево-соболиний, чорно-підпалий і патиколорний. У патиколорних собак білий завжди повинен бути як основне забарвлення. Кольорові плями повинні бути одного кольору: чорні або коричневі, або зонарно-сірі, або оранжеві, або оранжево-соболині, або кремові або кремово-соболині. Переважно розподіл плям по всьому тілу.

РОЗМІР І ВАГА:
Висота в загривку: Німецький цвергшпіц/Pomeranian: 21 см ± 3 см. Німецький цвергшпіц/Pomeranian повинен мати вагу, що відповідає його розміру.

Недоліки:
Будь-яке відхилення від вищеперелічених пунктів слід розглядати як недолік, і оцінка серйозності недоліку має чітко відповідати ступеню відхилення та його впливу на здоров'я та добробут собаки.
СЕРЙОЗНІ НЕДОЛІКИ:
Анатомічні дефекти будови. Занадто плоска голова. Виражена яблукоподібна голова. Мочка носа, повіки та губи тілесного кольору. Недоліки зубної системи, відсутність різців. Занадто великі і дуже світлі очі. Випуклі очі. У шпіца зонарно-сірого забарвлення – відсутність характерних міток на морді. Недоліки у рухах.

ДИСКВАЛІФІКУЮЧІ НЕДОЛІКИ:
• Агресивність чи боягузтво. • Собаки, що мають явно помітні фізичні або поведінкові аномалії • Джерела, що не закрилося. • Перекус, недокус, перехресний прикус. • Ектропія чи ентропія. • Вуха, що не повністю стоять. • Явні білі мітки або плями у всіх небілих шпіців. • Будь-яке забарвлення, не згадане у розділі «Забарвлення» ПРИМІТКА (N.B.)
• Пси повинні мати два нормально розвинені сім'яники, повністю опущені в мошонку. • Тільки функціонально та клінічно здорові собаки з типовим для породи екстер'єром можуть використовуватись у розведенні.