Померанський шпіц – це визнана чарівниця серед собак. Поява з ним завжди буде ефектним видовищем та привертатиме увагу оточуючих. Шпіц дуже відданий своєму господареві - собака компаньйон, ходитиме за вами, як прив'язаний: сидіти біля ваших ніг, коли ви готуєте їжу на кухні, дивитися з вами телевізор і навіть спати біля вашого ліжка або на ньому. Будьте готові до того, що померанський шпіц стане вашим справжнім другом, який намагатиметься взяти участь у всіх ваших справах. Може годинами, без залучення до себе зайвої уваги – сидіти на руках, головне, щоб не забували взяти з собою. Не думайте, що він - м'яка іграшка, він себе вважає грізним собакою, завжди готовий утихомирити велику вівчарку або з усією серйозністю взятися за охорону довіреної йому території. Вдома, годинами може гратися і стрибати, йому приносять радість прогулянки та дослідження всього нового. Ця порода приносить справжнє задоволення своєму власнику.

Опис породи померанський шпіц, головні її особливості

Померанський шпіц - відмінний друг і компаньйон, дуже активний, енергійний і рухливий, любить багато уваги, дуже відданий, відмінно почуватиметься як у маленькій квартирці так і у великому будинку. Померанський шпіц стане найкращим другом Вашій дитині, адже його лагідний і ніжний характер не залишить байдужим нікого. Порода дуже розумна і кмітлива, отже, цуценята та дорослі представники породи легко піддаються дресируванні.

Померанському шпіцю потрібне достатнє фізичне навантаження у вигляді ігор та прогулянок. Навіть якщо ви не можете з ним довго гуляти, то будьте готові до прояву його активності вдома. Він майже завжди готовий бігати, стрибати і гратися. Ще одна особливість їхньої поведінки – це схильність до домінування над іншими тваринами. Не дивуйтеся, якщо ваш царствений шпіц вирішить підкорити своїй волі велику вівчарку, мабуть, тривала увага до цієї породи особ королівської крові відіграла свою роль. Маленькі розміри не заважають помаранцям бути чудовим охоронцем, їх сміливість, рішучість, самодостатність, дзвінкий голос і відмінний слух не поступаються великим собакам.

Ці маленькі собачки сильно прив'язуються до людини і постійно прагнуть бути поруч із нею. Вони засмучуються, коли їх залишають будинки одних, і компенсують свою тимчасову самотність підвищеною увагою до господаря, який повернувся. Шпіц ходитиме за вами, як прив'язаний: сидіти біля ваших ніг, коли ви готуєте їжу на кухні, дивитися з вами телевізор і навіть спати біля вашого ліжка або зовсім на ній. Будьте готові до того, що померанський шпіц стане вашим справжнім другом, який намагатиметься взяти участь у всіх ваших справах.

Померанський шпіц вимагає постійного догляду за вовною, це дасть можливість Вашому улюбленцю завжди виглядати чудово. Якщо Ви ще не володар такого дива, тоді Вам потрібно обов'язково звикнути до щоденного процесу розчісування, перш ніж купити собі цуценя померанського шпіца, а турбот і турбот буде багато. Але завжди можна звернутися до професійного грумера і зробити Вашому улюбленому вихованцю правильну породну стрижку.

Померанський шпіц не вимагає частого купання, не частіше 1 разу на місяць, густе підшерстя вовняного покриву дозволяє померанцям довго бути чистим і виглядати приголомшливо.

Середня тривалість життя мініатюрних ведмедиків становить 12 - 14 років, але при хорошому догляді може досягти до 18 - 20 років. Хороший догляд за шпицем має на увазі насамперед правильне харчування, що виключає шкідливі продукти, при цьому необхідно обов'язково дотримуватися режиму годування. Найчастіше господарі перегодовують своїх вихованців, через надмірну опіку, адже своїми вічками-намистинками вони дуже легко випрошують все бажане від господаря. У таких випадках помаранці страждають на ожиріння, яке веде до низки захворювань, вкорочує тривалість життя  представникам породи померанський шпіц!

Помаранці дуже кумедні, емоційні, лагідні собаки, які всю свою увагу та любов будуть віддавати саме Вам!