ЩО ТАКЕ КЛАС СОБАКИ?
У розведенні собак щенята виходять різної якості: ШОУ КЛАС, БРІД КЛАС, ПЕТ КЛАС.
Цей поділ застосовується до будь-якої породи собак.
Одні собаки йдуть на виставки і в розведення, а інші просто радують свого господаря як компаньйон, друг
Ціна собаки залежить від її якості.
Заводчик, який займається не один рік породою, вже до 2 місяців може прогнозувати якість і перспективи цуценят на майбутнє. До 2 місяців щеня має силует та рухи, які у нього будуть у дорослому стані. Чим старше щеня, тим краще його видно. ЗАВОДНИК МОЖЕ ТІЛЬКИ ПРИДБАВАТИ, ЩО МАЛЕНЬКЕ ЩУНЯ НА ДАНИЙ МОМЕНТ БЕЗ НЕДОЛІКІВ І ПРИ БАЖАННІ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ ВИСТАВОК І РОЗВЕДЕННЯ.
.ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ДІЙСНО ШОУ СОБАКУ АБО СОБАКУ БЕЗ НЕДОЛІК ДЛЯ РОЗВЕДЕННЯ - ТРЕБА БРАТИ ТІЛЬКИ ПІДРОЩЕНИЙ СОБАКУ НЕ РАНІШЕ 10 МІС (після зміни всіх зубів, зупинки основного зростання

ШОУ (від англ. show-показ, видовище)
Ви хочете красивий собака show-рівня від висококласних виробників. Як правило, цуценята з шоу-потенціалом коштують набагато дорожче і, коли виростуть, найбільше відповідають стандарту. Це, як правило, високопородні собаки, призначені для виставок та розведення, що мають відмінну анатомію та темперамент. Вони можуть мати ряд незначних недоліків (як відомо, собак без недоліків не буває) і цілий ряд переваг, що з лишком перекривають недоліки. До того ж мають визначний родовід. Собаки цього класу можуть займати призові місця на монопородних та великих виставках, а також беруть активну участь у розведенні та є гордістю розплідника. Це найпрестижніші та найдорожчі собаки, незалежно від того, собака це чи сука. З погляду багатьох власників виставковий клас має на увазі і племінний. Такі цуценята зазвичай найкращі в посліді. Собаки високого класу потрібні людям відповідальним, які серйозно підійшли до придбання цуценя і планують займатися собакою в усіх відношеннях, не шкодуючи ні часу, ні коштів.
Але важливо пам'ятати, що Чемпіонами не народжуються, а стають. Тому претендуючи на гучні перемоги, запам'ятайте, що Ви повинні ідеально виростити, виховати і підготувати висхідну зірку до виставок. Якщо ви не зможете зробити це самі через недостатність знань та досвіду, то найміть грумера та хендлера.
БРІД (від англ. breed-порода)
Якщо Ви плануєте зайнятися розведенням та виставки для Вас мають значення або другорядні, то Вам потрібна собака breed-рівня. Собаки брид класу, загалом і в цілому, досить рівні за анатомією, мають невеликі недоліки або виражені більшою мірою, ніж у шоу собаки. Це, як правило, суки, що становлять кістяк розплідників з добрими репродуктивними та спадковими ознаками. Вони стабільно одержують оцінки "відмінно" на різних виставках. Такі собаки так само повинні мати відмінний родовід і стабільних предків, що повністю відповідають стандарту породи. Суки брид класу дуже широко використовуються в розведенні і при правильному підборі пари можуть давати видатне потомство. Цуценята брид класу коштують дешевше ніж шоу. У цьому кобель брид дешевше , ніж сука брид, оскільки собаки брид класу зазвичай лише рідкісних винятках беруть участь у розведенні. Тому й вартість на них нижча.
Племінні собаки повинні мати гарне походження. Їхнє походження часом має більш важливе значення, ніж екстер'єр. Вони відповідають усім вимогам стандарту і часто їх власники роблять їм непогану виставкову кар'єру. Якщо Ви серйозно вирішили зайнятися розведенням, а не просто купуєте улюбленця, то Ви повинні подбати про придбання племінної тварини.
Тому якщо ви хочете досягти успіхів на виставках та поваги, визнання серед заводчиків, зупиніть свій вибір на найкращому, що зможете знайти.
ПЕТ (від англ. Pet - домашній улюбленець).
Це собаки, що (не плутати з метисами!) має, відповідно до стандарту, досить великі недоліки, або не бажаний тип, що виключають участь собаки в розведенні, тому не варто очікувати, що Ваша маленька плюшка виросте в зіркового пса з картинки і викликатиме захоплення перехожих. Ці недоліки не загрожують здоров'ю та якості життя тварини. Як собаки, так і суки цього класу у розведенні не використовуються.
Купуючи цуценя за прийнятною ціною для душі, ви повідомляєте заводчику, що щодо участі у виставках Вас не варто турбувати. Тому якщо Ви раптом поміняєте рішення і захочете взяти участь у виставках і отримати послід, то краще заведіть собі іншу тварину – show-або breed – класу.
Якщо Ви купуєте суку для дому, ми рекомендуємо вам її стерилізувати. Це виключить випадкове спарювання та обтяження вас цуценятами. Якщо Ви залишите нестерилізовану суку, Вам необхідно приготуватися до її течок 2 рази на рік. Цикл може тривати від 20 до 30 днів. У цей період сука може бути схильна до різких коливань у поведінці.
Якщо Ви купуєте собаку "для себе" і Вам байдужий екстер'єр, не варто використовувати його для в'язки. Чи маєте Ви достатні знання про породу?